Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z co tchu czasu, nastąpił notoryczny rozwój w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa i nawigacji. W związku spośród tym, ruch ów spowodował ewolucja wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, który został początkowo określony. Trzecia generacja charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami natomiast przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy powiadać o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne z węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości krocie spośród jego wskaźników jest wysoko lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą być wyposażonym zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny i niewyrobiony rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania natomiast zwiększenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności oraz zredukowanie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą dodać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest motor elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego także zacięcie pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz aparat oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest przełącznik skończony z węglika krzemu. Dzieje się naprawdę dlatego, że towar ten ma niepomiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo klasyczny opcja do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość a temperatura.

Chodzi o to, iż towar ów prawdopodobnie obniżyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest zmniejszenie wagi zaś rozmiaru o powyżej 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypuszczalnie wesprzeć dysponować należyty wpływ na konfigurację sieci zaś przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą egzystować stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami tudzież wielce wyższą sprawnością. Zazwyczaj sprawność konwersji tych inwerterów wynosi około 96%. Jeśli jakkolwiek zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest nasilenie sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą odciążyć w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie fama urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, iż te diody LED są wielce jaśniejsze zaś przypadkiem zmniejszyć koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze aniżeli inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 lanie http://www.bednorz.eu większą przewodność cieplną. W życiu rutynowym, można zastosować ten wariant oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne zaś światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one wesprzeć w zmniejszeniu brud a kosztów.